Çelik Çember

Çelik Çember

Çelik Çember, metalurjik özellikleri yüksek soğuk haddelenmiş çeliklerden çok özel ısıl işlemlerden geçirilerek üretilmesi nedeniyle birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Üretim EN 13246 normuna uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Çelik Çember, çok mukavemetli ve yüksek kopma uzamalıdır. Bu nedenle ürünlerinizin güvenle taşınmasını sağlamaktadır. Çemberlerin keskin ve çapaklı kenarları özel yöntemlerle tamamen pürüzsüz ve yuvarlatılmaktadır. Bu sayede Çelik Çemberler, kolay kullanım ve paketleme makinalarının sorunsuz çalışması için her türlü şartı yerine getirmektedir.

Çelik Çemberlere uygulanan siyah ve çinko boyalar fırın boya prosesinden geçirilmektedir. Bu nedenle mükemmel korozyon direnci sağlamaktadır. Üç yüzey tipinde üretilen Çelik Çemberlerin tamamı vaks  uygulamasından geçirilir. Böylece çemberler makinaların mükemmel gergi işlemi yapmasını sağlayabilmektedir.

Ağır yüklerin taşınması sırasında emniyeti sağlamak amaçlı kullanılan çelik ambalaj çemberleri, özellikle gemilerde, konteynerlerde, tren vagonlarında ve tırlarda yüklerin araçlara ve birbirlerine bağlanmasında kullanılır. Yüksek çekme mukavemeti ve uzama değeri sayesinde hareket halindeyken bile kopma ihtimalini çok azaltarak yüklerin emniyetli olarak taşınmasını sağlar. Çelik Çemberler, manuel çember makinelerinde tokasız, havalı çelik çember makinelerinde ise hem tokalı hemde tokasız kullanıma uygun bir çember türüdür.

Çelik Çember ihtiyaçlarınız için, iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve uygulamalarınıza en uygun ölçülerde çelik çemberleri firmamızdan temin etmeniz mümkündür. Çelik Çemberler ve uygulama alanları hakkında daha ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyarsanız, https://uygarcember.com/ web sitemizi ziyaret ediniz.