Salonların Olmazsa Olmazı Sehpalar

Salonların Olmazsa Olmazı Sehpalar

Bugün siz değerli bayanlara salonların olmazsa olmaz olan mobilyalarını inceledim: Salonların olmazsa olmazları

Güzel Türkçemize Farsçadan gelen bu eşya “küçük masa, darağacı” anlamına geliyor.

Bu eşyanın işlev olarak dengede durabilmesi için  3 veya 4 bacağı olan çok yönlü  Eşyalardır.
Örneğin; yemek yenilir, kitap-dergi okunur. Tv kumandası, koyulan yada vazo, çiçek gibi objeler koyulur.
Şimdi yabancılar sehpayı sizce İngilizce olarak nasıl yorumluyor olabilir. Tabiki kısa ve net bir bakış açısı ile “coffee table”dır. Yani kahve masası.
Salonda misafirden misafire kullanılan en mostralık eşyasıdır
Üzerinde bütün o dekoratifçe buruşturulmuş ince kumaştan dekore edilmiş konseptlerde çakıl taşlı veya renkli cam parçalarla dolu kavanoz görünümlü kapları, içinde ise çiçek aranjmanlı kristal vazolar da görmek mümkündür.

Şimdi ev dekorasyonuna önem veren zevkli bayan tercihlerine dönelim isterseniz. Şık bir salonun sehpa ana eşyasıdır. Neden mi? Üzerinde Güncel araba ve magazin dergileri olan mobilyadır.

İnsan kendini Bazen işe yaramaz hissettiğinde Bir ruh değişimi yaşayarak keşke “sehpa olsam süs gibi bir yerde dursam” der. Bence Sehpa genelde oturma odalarına yada herhangi bir ofisin ortasına konulan sadece insanın hareket kabiliyetini azaltan eşyadır. Çocukken ayağımıza takılan, genç ve yetişkinken sevdiğimiz filmleri izlerken ayaklarımızı uzattığımız bir eşyadır. Eski insanların halen neden salonun ortasına koyduğunu anlamasam da evi ev yapan önemli nesnelerdendir bence. Uzun bir tatilden sonra eve gelip ayağınızı çarptığınızda, size evde olduğunuzu hatırlatır ve acı ile karışık bir mutluluk verir.

Asıl önemli bir detayda evin aile evi mi yoksa öğrenci evi mi olduğunun en önemli ayırma ipucu sehpadır… Ve evine çok sık misafir gelen ev sahipleri için ikramların koltuk önünde servis edilmesinde büyük rol oynar. Ve bu sezonda Trendler arasında bir çok sehpa modelleri vardır. Orta sehpası, yan sehpası, köşe sehpası, zigon sehpası mermer tablalı sehpalar.

En güzel ve trend sehpa modellerini İnegöl Mobilya Vadi firmasının sehpalarında görebilirsiniz.